csenfrdeitplruskes

Poznámkování v PDF

Pokud od nás obdržíte soubor PDF, který je určen k recenzi/poznámkování, můžete do něho vkládat poznámky pomocí nástrojů pro přidávání poznámek a označení.

Funkce vytváření poznámek jsou dostupné, když je autor PDF souboru povolí.

Nástroje ACROBAT READERU, který je v češtině zdarma ke stažení, jsou mimo jiné určeny pro přidávání poznámek a označování a následnému zasílání poznámek grafikovi k opravě dle vašich pokynů a přání.

nastroje-poznamkovani

 

Pruh nástrojů Poznámky a označení: A.lístek s poznámkou, B. pro úpravy textu C. Razítko D. Zvýraznění textu E. Popisek F. Textový rámeček G. Obláček H. Šipka I. Čára J. Obdélník K. Elipsa L. Tužka M. Nabídka Zobrazit

Vyberte nástroj lístek s poznámkou poznamka v pruhu nástrojů Poznámky a označení a klepněte buď na místo, kam chcete poznámku umístit, nebo tažením vytvořte poznámku požadované velikosti.

Napište text do rozbalovací poznámky. Pomocí nástroje pro výběr vyber  můžete do rozbaleného lístku s poznámkou vložit zkopírovaný text z jiné aplikace.

 Poznámka: Pokud zavřete rozbalovací poznámku, váš text se zachová.

Volba Nahradit text

nahradit-text
A. Vybraný text je přeškrtnutý.
B. Nový text je přidaný v připojené rozbalovací poznámce.
  1. Nástrojem pro úpravy textu nahradit z pruhu nástrojů Poznámky a označení vyberte text.
  2. Klepněte pravým tlačítkem a zvolte Nahradit text a pak proveďte jeden z následujících úkonů:
  • Zadejte text, který se má vložit nebo přidat. Tento text se objeví v rozbalovací poznámce. Vybraný text se přeškrtne. Objeví se vkládací vsuvka vlozeny-text.
  • Chcete-li označit, že se má přidat nový odstavec, zavřete rozbalovací poznámku bez přidání textu. Objeví se vsuvka pro vložení odstavce vlozeny-text-paragraph

Máte jakýkoliv dotaz? Rádi vám pomůžeme.

Kontaktní formulář

Prosím vyplňte kontaktní osobu.
Prosím, napište nám vaši e-mailovou adresu.
Rádi Vás navštívíme. Chcete abychom přišli k Vám a společně projdeme Vaše představy?
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Kliknutím na "Odeslat" souhlasíte s tím, že Vaše osobní údaje budou uchovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů a použity pro veškeré potřebné účely firmy COLOR Studio.

Zde nás najdete